דודי שמש בגילה

במדינה כמו שלנו, אחד המשאבים שהכי חשוב שנשתמש בהם הוא השמש. למרות שיש לנו תקופה חורפית שבמהלכה השמש נעלמת פה ושם, במיוחד בגילה ובשאר איזור ירושלים - רוב השנה עדיין ניתן להשתמש בשמש לחימום מים.

על כן דודי שמש הם אמצעי יעיל ביותר שחוסך לנו בכסף ובחשמל. אז מהו התפקיד של דודי שמש ואיך הם עובדים?
דודי שמש גילה

מהו תפקידו של דוד שמש?

תפקידם של דודי שמש הוא לחמם מים באמצעות אנרגיה ישירה מהשמש. דודי שמש נועדו לאסוף ולספוג את אור השמש ולהמיר אותו לחום, שמשמש לאחר מכן לחימום מים לשימוש ביתי או מסחרי. המרכיבים הבסיסיים של מערכת דודי שמש כוללים קולט שמש ומיכל אגירה. קולט השמש מותקן בדרך כלל על הגג ומורכב מסדרה של צינורות או פאנלים שסופגים את אור השמש וממירים אותו לחום. לאחר מכן החומר מועבר אל המים שמוזרמים דרך הקולט אל מיכל האגירה.

מיכל האגירה הוא מיכל מבודד, וזאת כדי לשמור על חום המים עד לרגע שמשתמשים בהם. מערכת הסירקולציה שמופעלת באמצעות משאבה מעבירה את המים המחוממים ממיכל האגירה עד לברז.
 

מהם היתרונות של דודי שמש?

דודי שמש הם אלטרנטיבה מצוינת לדודים הישנים שמחממים מים באמצעות חשמל או גז טבעי. דודי שמש יכולים לחסוך באנרגיה וכסף בחשבונות החשמל, להפחית פליטת גזי חממה ולספק מקור אמין למים חמים גם באזורים מרוחקים שאין בהם גישה למקורות אנרגיה אחרים. בנוסף, דוד שמש יכול לחסוך בזמן. המון פעמים לדוד חשמלי לוקח זמן לחמם את המים, ודוד שמש קולט את אור השמש לאורך כל שעות היום ואוגר בתוכו מים חמים גם בשעות שאין בהן שמש.

בגילה יש צורך בדודי שמש כמו בכל מקום אחר, מאחר וכולם רוצים ליהנות ממים חמים ברגע שהם צריכים אותם, וזאת ללא תשלום נוסף על חשמל.
Coi בניית אתרים