דודי שמש בגוש עציון

כידוע, אנו מתגוררים בארץ שטופת שמש, והתקנת דודי שמש בביתנו מהווה חיסכון אדיר של כסף במקום להשתמש בדודי החשמל ולשלם מאות שקלים מיותרים בכל חודש. התקנה, תיחזוק, ותיקון של דודי השמש הינם יחסית פשוטים, וניתן לקבל את התחזוק השוטף ע"י בעלי מקצוע מיומנים המתמחים במערכות סולאריות ואף באינסטלציה.

אז איך מתבצע השימוש בדודי השמש? מהם התקלות האפשריות? ובאיזה בעלי מקצוע נוכל להיעזר בגוש עציון?
דודי שמש בגוש עציון

דוד שמש באזור ירושלים?

לא כמו דודי החשמל, דודי שמש בגוש עציון הינם מתקנים פחות נפוצים, אז מה זה בעצם דוד שמש?
דוד שמש הינו מתקן המתחלק למספר חלקים, הוא מורכב מגוף הדוד, מגוף חימום, קולטי שמש, חומרי בידוד, מפסק חשמלי ועוד..
דודי השמש נמצאים על גג הבית/ בניין ודורשים נישה מיוחדת ומבודדת בכדי לשמור על איכות הקליטה ועל בידוד המתקן, אפקט השמש נקלט בגוף החימום ומניב לנו מים חמים ללא צורך בחשמל רב ובהוצאות כספיות מיותרות.

תקלות בדודי שמש

אז למרות היתרונות הרבים שבמתקן, מה בכל זאת יכול לגרום לתקלות ונזקים בדודי השמש?
ראשית, אבנית. תקלה בגוף החימום יכולה לגרום להצטברות של אבנית, במידה והדוד מתמלא באבנית איכות המים יורדת, ישנם סתימות לא רצויות, וירידה בחימום המים.

התקלה האפשרית הנוספת היא נזילה, במקרה של חלודה או קצר חשמלי יכולה להיווצר נזילה במתקן הגורמת לירידה בתפקוד המתקן ולסכנות בריאותיות אפשריות. מה נעשה במצב כזה?

אנשי מקצוע בגוש עציון

תושבי גוש עציון והסביבה? במקרה שגיליתם תקלות שצצות בהפעלת דודי השמש, נאלץ לפנות לטכנאי דודי שמש מקצועי שינקה את האבנית, יחליף פילטרים, וידאג לתחזוקה של המתקן לפחות פעם בשנה בכדי לשמור על תקינות המתקן ועל בריאות הסובבים.

גד אור אנרגיות מעניקים שירות באיזור ירושלים, גוש עציון והסביבה בו נוכל להיעזר על מנת לתקן את התקלה ולדאוג לתחזוקה שוטפת.

סיכום

אז אין ספק שדודי השמש מספקים לנו שירות חסכוני, יעיל, פשוט לתפעול, ואף אקולוגי ויכול להתאים כמעט לכל בית בישראל. אך התפעול הפשוט והמתקן הנוח עדיין דורשים אחזקה נכונה ובקרה שוטפת ע"י אנשי מקצוע אמינים ומקצועיים ללא פשרות.


Coi בניית אתרים